ERDOĞAN’DAN İMAMOĞLU’NA RANDEVU YANITI: ‘KAPIMIZ AÇIK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun randevu talebine yanıt verdi.

41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Toplantısı’nda konuştu.

Ak Parti’nin İstanbul adaylarına başarılar dileyen Erdoğan, “Hala görevde olup da 31 Mart’ta görevi bayrağını devredecek arkadaşlarımıza İstanbul’a ve partimize yaptıkları katkılar için şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Görevlerine devam etmek üzere aday gösterdiğimiz veya ilk defa bu seçimde ilçelerinde aday olarak yarışa girecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“SEN BİR SİYASETÇİ OLARAK GREV DENİLEN OLAYLARI ORTADAN KALDIRACAKSIN”

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen’in yaptığı açıklamalara da değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Çok ilgimi çekti. İnanıyorum ki sizin de ilginizi herhalde çekecektir. Halef selefiz ya. İstanbul’un benden önceki biliyorsunuz CHP’li belediye başkanı. Nurettin Sözen, yapılan eleştirilere Ümraniye çöplüğünün patlamasıyla ilgili gerçekten çok dikkati çekici bir değerlendirme yapıyor. Hakikaten üzüldüm. Hem profesör olacaksın, hem doktor olacaksın. Böyle bir açıklamayı böyle bir değerlendirmeyi nasıl yaparsın? ‘Grevi olmayan bir toplumda yaşamaktansa çöp yığınlarıyla demokrasi içinde sendikası, toplu sözleşmesi olan bir düzende yaşamayı yeğlerim.’ diyor. Hale bak. O zaman grevler varmış da çöp yığınları ondan varmış. Sayın Sözen, sen herhalde İstanbul’da yaşamıyordun. Başka bir yerdeydin, yoksa uzayda mıydın? Ümraniye’de vahşi bir çöp depolama alanı var. Sen büyükşehir belediye başkanı olarak o vahşi çöp depolama alanına nasıl müsaade ettin? Nasıl fırsat verdin? Önce bunun hesabını ver.”

“BİZ KAPIMIZI ASLA KAPALI TUTMAYIZ, HOŞGÖRÜ SAHİBİYİZ, BİZ GELENE HAYIR DEMEYİZ”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun randevu talep etmesiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlçe belediye başkanını gösterdi. Hayırlı olsun. Bizden randevu istemiş, ben de verin dedim kapımız açık. Biz kapımızı asla kapalı tutmayız. Her ne kadar genel başkanları böyle bir şeye sıcak bakmıyorsa da ben kendilerinin bu talebine buyursun gelsin çayımızı içsin dedim. Bizim karakterimizde bu var. Biz hoşgörü sahibiyiz biz gelene hayır demeyiz. 31 Mart 2019 seçimlerinde ülkemize ve şehirlerimize verdiğimiz hizmetler konusunda milletimiz sigaya çekecek. Şu anda 700’e aşkın kardeşimiz var. Ana kademe, kadın kolları, belediye başkanlarımızı, adaylarımız var. Hep beraber burada beraberiz. Bundan sonra oturup sohbet edeceğiz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı aday gösterdiklerini anımsatan Erdoğan, “Neden? İstanbul öyle büyük bir şehir ki İstanbul’a da bu noktadan ancak böyle güçlü bir belediye başkan adayı yakışır. Binali Yıldırım kardeşimizi aday gösterdik.” dedi.

YILDIRIM: ”İSTANBUL’UN GÖREN GÖZÜ, İŞİTEN KULAĞI OLACAĞIZ”

TBMM Başkanı ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım, yaptığı konuşmada, “Evimizde ailemizle eşimizle dostumuzla bir arada olacakken heyecanla hevesle buraya gelmemizi sağlayan duyu nedir. İşte Ak Parti farkı burada, bir başka parti böyle bir partiyi 25 yıldırı ne kadar çok iş yaptık diye bir böbürlendirme toplantısına dönüştürür. Bizim için böyle bir şey olmaz. İşimiz bunları yapmaktı. Bir insan işini yaptığı için böbürlenebilir mi? Bizim derdimiz başka, bundan sonra ne kadar çok iş yapacağız diye konuşmak daha çok nasıl hizmet diye üretiriz diye kafa yormak için buradayız. AK Parti’yi milletin gönüllerine yerleştiren ruh budur. 27 Mart 1994 ruhudur bu. O gün İstanbullu Türk milletinin eşi bulunmaz feraseti ülkemizin kaderini değiştirdi, kirli havadan çöp dağlarından akmayan sulardan rüşvetten, ikinci sınıf muameleden bıkıp, İstanbul’da işi ehline vermeye karar verdi. O gün tarihin akışı değişti. O gün İstanbul kendisine belediye başkanı seçmedi. O gün Türkiye kendisine bir lider seçti. Liderimizin öncülüğünden hepimiz kenetlendik. Aynı davaya baş koyanlar olarak çalıştık. Evimizden çok parti merkezinde, sahada, işimizin başında vakit geçirdik. Çocuğumuzdan çok yol arkadaşlarımızla beraber olduk, ekmeğimizi suyumuz onlarla paylaştık. Bugün ne mutlu ki koskoca aile olarak buradayız” diye konuştu.

İŞTE AK PARTİ’NİN İSTANBUL ADAYLARI

CHP’Lİ İMAMOĞLU ERDOĞAN’LA GÖRÜŞECEK