GALATASARAY TARAFTARININ BELHANDA ÖFKESİ DİNMİYOR!

Dün oynanan Real Madrid maçında oyundan çıkarken, Galatasaray taraftarının tepkisini çeken Faslı oyuncu Younes Belhanda'ya taraftarın tepkisi çığ gibi büyüyor.

22

Galatasaray’ın ve futbol dünyasının en büyük taraftar gruplarından Ultraslan, Faslı oyuncu Belhanda’ya büyük tepki gösterdi. Ultraslan, Belhanda’nın tribünlere küfür etmesine isyan ederek, “Tribünlere açık açık küfürler savuran bir futbolcuyu sineye çeker mi sanıyorsunuz?” dedi.

Fatih Terim’in maç sonu desteklediği Faslı oyuncuya tepkisi artan Ultraslan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“GALATASARAY TARAFTARI oyundan çıkarken hocasına tavır yapan oyuncuya dahi disiplinsizliği ve otoriteye saygısızlığı nedeniyle katlanmazken, oyundan çıkarken tribünlere açık açık küfürler savuran bir futbolcuyu SİNEYE ÇEKER Mİ SANIYORSUNUZ?
2 yıldır bu taraftarın arka çıktığı, kötü oynadığında dahi alkışladığı, motive ettiği Belhanda, nasıl bir hezeyanın içinde yaşıyor ki Galatasaray taraftarına hakaret edecek cüreti kendinde buluyor?

2 sene şampiyon kadroda yer alan birisi bu lakaytlığı nasıl kendine hak görüyor?
Mücadele etmeyen, sorumluluk almaktan kaçan, ciddiyetten uzak görünüm sergileyen Belhanda’nın çenesi kırık bir şekilde ihtiyaç olduğu için fedakarlık yaptığı hepimizin malumu, ama yapmış olduğu bu fedakarlık ona tribünlere ahlaksızlık yaparak yeni bir kriz yaratma hakkı vermez.

Giydiğiniz formaya, uğruna mücadele ettiğiniz camiaya, camianın en büyük gücü taraftara hiç bir futbolcu saygısızlık yapamaz!

Dünyanın her yerinde arma peşinde koşan, skor ve sonuç ne olursa olsun Galatasaray’ı en iyi şekilde temsil etmeye çalışan camiamızın en büyük gücü olan taraftarlara ve tribünlere karşı yapılan bu hadsizlik kabul edilemez!
Başta Belhanda olmak üzere her bir futbolcu bu konuda teknik heyetimiz tarafından en net şekilde bilinçlendirilmelidir!

Camiamıza yakışmayan bu görüntünün tekrarı yaşanmamalıdır.”

TERİM SAHİP ÇIKMIŞTI

Belhanda’ya tepkiler konusunda taraftarlara sitemde bulunan deneyimli teknik adam, “Ali Sami Yen’de alışkın olduğum bir şey değil bu. Taraftar değil, seyirci böyle bir şey yapar” demişti.
Fatih Terim maç sonunda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Real Madrid gibi takımlara bir plan hazırlarsınız. O plana göre de oynamaya çalışırsınız; ama burada en önemli nokta hele hele böyle seviyelerde yakaladınız mı atacaksınız. PSG, Real Madrid gibi takımlara pozisyon bulduğunuzda kaçıramazsınız. 18. dakikada1-0 geriye düştükten sonra olaylar değişebilir. Biz bu avantajı elde edemedik. Geçiş hücumlarını çok başarılı yapan bir takım demiştim. İkinci bölümde çok top kaybettik. Basit toplar kaybettik ve nitekim golü oradan yedik.”

Real Madrid gibi bir takım karşısında girilebilecek tüm pozisyonlara girdik. Ne yazık ki hiçbirini atamadık. Benim bir hayalim var diye gelmiştim, bundan vazgeçmiş değilim. Böyle yürekten oynanan bir oyundan sonra diyecek bir şeyim yok.

Real Madrid’dir sizi yener, elinize , ayağınıza kadar gelmiş. Şampiyonlar Ligi seviyesinde 1 dakikada 3 net pozisyona giren takım var mı? Ama atamayan da yoktur. Bundan dolayı çok üzgünüm. Bulduğunuzu atacaksınız.

ASLAN’A YAZIK OLDU!