HAMZAÇEBİ HAKKINDA ÇIKAN O İDDALARI YALANLADI

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, TBMM Başkanvekilliği görevine seçilmemesine tepki göstererek, odasını boşalttığı ve makam aracını bıraktığı haberlerini yalanladı.

268

CHP Meclis Başkanlık Divanı üyelerini ve grup başkanvekillerini resmi başvurular başlamadan kapalı grup toplantısında, isteyen herkesin istediği makama aday olduğu demokratik bir yarış sonucu belirledi.

TBMM Başkanvekiliği için yapılan seçimlerde CHP’li Akif Hamzaçebi’nin karşısında aday olan Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ilk turda, yeterli oyu olarak sandıktan çıkmayı başardı.

Seçimler biter bitmez Akif Hamzaçebi 22 Kasım’a kadar süresi bulunmasına rağmen örnek bir davranış sergileyerek TBMM Başkanvekilliği makam odasını hemen boşalttı ve makam aracını da hemen teslim etti.

Kulislerde, Hamzaçebi’nin bu hamlesini farklı yorumlayanlar çıktı.

Hatta Hamzaçebi’nin, grupta alınan karara tepki gösterdiği için makam odasını hemen boşalttığı iddiaları öne sürüldü.

Fısıltı halindeki bu iddia kısa süre içinde kar topu gibi büyüdü.. Hatta bazı gazete ve internet sitelerinde haber oldu.

İşte bu haberler Akif Hamzaçebi’yi çok üzdü.

Parti ve grup disiplini konusunda hassasiyetiyle öne çıkan Hamzaçebi, üzgünlüğünü yakın çevresiyle paylaşma gereği duydu.

Düzgün Haber’in CHP kulislerinde edindiği bilgiye göre, olay hakkında yakın çevresine konuşan Akif Hamzaçebi, “Ben Meclis’teki makam odamı ve makam aracımı grupta seçim biter bitmez etik anlayışımın gereği bıraktım. İddia edildiği gibi tepki üzerine böyle bir karar almadım. Kaldı ki, grup kararı hoşunuza gider gitmez ama o karara karşı çıkılmaz. Herkes gibi ben de grupta alınan kararı saygıyla karşıladım” ifadesini kullandığı öğrenildi.