İBB’DEN VERİ KOPYALAMA İÇİN FLAŞ KARAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, yürütmeyi durdurma kararı verilen veri kopyalama işleminin durdurduğunu açıkladı.

38

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, mahkeme kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi için veri kopyalama işleminin durdurulduğu belirtildi.

İBB’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Daha önceden 18.04.2019 tarih ve 96514166-903.05-56/64220 sayıl, teftiş kurulu başkanlığımızın inceleme yapmasına ilişkin ihdas edilen yazımız, İBB tarafından incelenmiştir. Her ne kadar hukuki gerekçeleri yerinde bulmasak da mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi ve teftiş kurulu başkanlığımızın, yeniden değerlendirilmesi konusundaki görüşlerine iştirak edilmesine karar verilmiştir. Bu yüzden söz konusu talimat , gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırılmıştır.

Bahse konu hususların yeniden değerlendirilmesinin akabinde gerek görülmesi halinde idari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen içeriğe ilişkin çerçeve ve teftiş kurulu başkanlığımız tarafından belirlenen içeriğe ilişkin çerçeve dikkate alınarak, yeni bir işlem tesisi düşünülebilecektir.”

İMAMOĞLU’NDAN ‘DÜNYANIN EN BÜYÜK LALE HALISI’ AÇILIŞI