İMAMOĞLU’DAN KILIÇDAROĞLU’NA ÖVGÜ: “İYİ Kİ VAR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile arasının açılabileceği öne sürülen Ekrem İmamoğlu’dan flaş bir çıkış geldi.

196

Sözcü Gazetesine konuşan İmamoğlu, partilerin vatandaşa hizmet için bir araç olduğuna dikkat çekti.

“Bunu her yerde söylemiş biriyim. Fanatik partililer bazen kaygı ile bakardı bunu söylediğimde” ifadesini kullanan İmamoğlu, “Hayır öyle. Esas olan bir yaşam biçimi, parti buna hizmet eder. Esas olan insanların kendini mutlu hissetmesi” şeklinde konuştu.

“HAYAT FELSEFEM GERÇEKLEŞTİ”
Sözlerini şu şekilde sürdüren İmamoğlu, “Benim hayat felsefem gerçekleştirmek istediğim  olay bu seçimde kendiliğinden gerçekleşti. Siyaset üstü, partiler üstü bir ortam doğdu. Bana oy verenler içinde her partiden insan var. İyi oranlarda var. Bu sonuca da yansıdı. Bu bana sorumluluk kattığı kadar avantaj da sağlıyor” görüşünü paylaştı.

“KILIÇDAROĞLU BÜYÜK ŞANS”
“Yapmak istediklerimi bazen siyasi bir kelepçe hissedersiniz sizi bağlar şu an öyle bir siyasi kelepçem ruhumda yok. Bir başka avantajım var büyük şans bir partinin başındaki insanın genel başkanın böyle düşünüyor olması” bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Genel başkan başka düşünüyor olsaydı ya da lider egosu öne çıkan bir insan olsaydı istediklerimizi yapmakta zorlanırdık. Hakkını teslim edelim. Şu anda yürüdüğüm yolda ayaklarımın altındaki taşları temizliyor öyle bir bakış açısı var. İyi ki var” dedi.

24 SAAT DOLMADAN CHP MECLİS GRUBU YENİDEN TOPLANIYOR