İMAMOĞLU’NDAN AKŞENER’E ZİYARET

YSK verilerine göre İstanbul Büyükşehir Başkanlığını kazanan CHP'li İmamoğlu, Anıtkabir ve Kılıçdaroğlu'nun ardından İyi Parti lideri Akşener'i ziyaret etti.

90

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu’nu kabul etti. Akşener ve İmamoğlu, ziyaretin ardından ortak açıklama yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu’nun ziyareti sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Ekrem İmamoğlu yerel seçim sürecinde oldukça güler yüzlü bir kampanya yürüttü, kendisine teşekkür ediyorum. Allah gayretlerini ibadet saysın. Başarılarının devamını diliyorum. Allah kendisine çok başarılı bir belediye başkanlığı nasip etsin. Yoğun bir günün ardından gerçekleştirdiği ziyaret için kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Meral Akşener, açıklamasının ardından Ekrem İmamoğlu’nun kızı Beren İmamoğlu’na dönerek, “Beren sen ne diyeceksin?” dedi. Akşener’in sözleri gülüşmelere neden oldu.

ERDOĞAN’A ÇAĞRI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim sonuçlarına yapılan itirazlar ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı:”İstanbul’da iki sandık hariç bütün sandıkların ıslak imzalı tutanakları elimizde var. Sürecin bu şekilde yürümesi herkesi yorar. Ben sayın Cumhurbaşkanı’ndan sayın İmamoğlu’nu tebrik etmesini ve tansiyonu düşürmesini bekliyorum.”

İşte o anlar:

Ekrem İMAMOĞLU paylaştı: 2 Nisan 2019 Salı

‘BU GÜVENİ TÜM TÜRKİYE’YE TAŞIYACAĞIZ’

KILIÇDAROĞLU YAVAŞ VE İMAMOĞLU İLE BULUŞTU

KORAY AYDIN’DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

İSTANBUL’DA 3 İLÇEDE GEÇERSİZ OYLAR YENİDEN SAYILACAK