İPEKYOLU BELEDİYESİ ENGELSİZ KAFE TÖRENLE AÇILDI

İpekyolu Belediyesi bir ilke daha imza atarak tamamıyla engelli bireylerimizce işletilecek ve bu bireylerin ürettiği ürünlerin satılacağı, bu özelliği ile de Türkiye'de bir ilk olan Engelsiz Kafe & İpek Satış Magazası'nı  hizmete açtı.

64

Van Valisi Murat Zorluoğlu, il protokolü ve geniş bir davetli topluluğunun katıldığı açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. Açılışta Engelsiz Yaşam Akademisi Müzik Grubu ve Burharkent’ten gelen engelli misafirlerin sahne alarak şarkı ve şiirleri ile gönüllere dokundular.

Azim, irade ve inançla açılan engellerin adeta simgesi olan engelli bireylerin, hem üretim, hem satış yapacakları kafe de engelli çalışanlar ilk misafirlerini ağırladı. Engelsiz kafe İpekyolu Belediyesi hizmet binasının giriş katında hizmet verecek. Kafenin açılışında konuşma yapan Van valisi Murat Zorluoğlu, kafenin yapımı ve işletmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk de engelli kafenin Van ili ve engelli vatandaşlar için bir şans olduğunu vurgulayarak, böyle bir organizasyona imza atmaktan memnuniyeti duyduğunu dile getirdi.