İŞ SANAT’TA BAROK DÜELLO

6

ANKA – Opera dünyasının iki yıldız yorumcusunun müzikal düellosu İş Sanat’ta… Barok ve erken klasik dönem eserlerine getirdikleri yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Cappella Gabetta 12 Ocak’ta bir kez daha İş Sanat sahnesine konuk oluyor. Birçok uluslararası festivalde boy gösteren topluluğun şefliğini, uzun yıllar Basel Oda Orkestrası’nın daimi şefliğini de üstlenen ve aynı zamanda son derece parlak bir barok kemancı olan Andres Gabetta yürütüyor. Bu özel konserde Cappella Gabetta iki başarılı sopranoya, Alaska doğumlu mezzo-soprano Vivica Genaux ve Alman koloratur soprano Simone Kermes’e eşlik edecek.

Hem barok hem de bel canto repertuvarlarının önde gelen isimlerinden Vivica Genaux, yalnız sesi ve mükemmel tekniğiyle değil, kahramanları müthiş bir canlılıkla yorumlamasıyla da müzik dünyasında özel bir yere sahip isim olarak kabul ediliyor.

Olağanüstü bir ses aralığına sahip olan Simone Kermes ise, aldığı birçok ödülle opera-şan dünyasının zirvesindeki isimlerden biri olarak biliniyor.

Sıra dışı bir ses aralığına sahip ödüllü solistlerin güçlü yorumlarının yanı sıra şova dönüştürdükleri performanslarıyla da göz dolduracağı gecenin programı 18. yüzyılda yaşanan gerçek bir barok çekişmesinden esinle oluşturuldu. Abba’dan Madonna şarkılarına uzanan renkli repertuvarıyla izleyicileri büyüleyen Kermes ve Genaux’un başarılı keman virtüözü Andrés Gabetta’nın yönetimindeki Capella Gabetta eşliğinde vereceği konser 12 Ocak 2016, Perşembe akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek.