İSTANBUL’DA ASKERİ HELİKOPTER DÜŞTÜ: 4 ASKER ŞEHİT

İstanbul Çekmeköy'de askeri bir helikopter düştü. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Helikopterde bulunan 4 askerimiz şehit oldu" dedi.

81

Kazanın yaşandığı bölgede basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 4 askerin şehit olduğunu açıkladı.

‘ÇOK YÖNLÜ ARAŞTIRILIYOR’

AK Parti Sözcüsü Çelik, “İlk gelen bilgiler, helikopterin acil iniş yaparken düştüğü şeklinde. Soruşturmalar başlatıldı. Çok yönlü araştırılıyor” dedi.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı sonrasında kazayla ilgili şunları söyledi:

“Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Alınan tedbirlere yapılan uyarılara uyulmasının ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. MYK toplantımıza girerken acı bir haber aldık. Çekmeköy’de bir askeri helikopter düştü. Ve burada 4 şehidimiz var. Bu 4 şehidimize rahmet diliyoruz. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Çok üzücü bir kaza. İlk gelen bilgiler acil iniş yaparken helikopterin düştüğü şeklinde. Gerekli soruşturma başlatıldı, çok yönlü araştırılıyor.”

Yerlikaya daha önce yaptığı açıklamada kazaya ilişkin “Çekmeköy ilçemizdeki bir site içerisine askeri helikopterimiz zorunlu iniş yaparken düştü.” ifadesini kullanmıştı.

ANADOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy’de askeri helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, Başsavcılık, Çekmeköy’de bir site içerisine zorunlu iniş yapan askeri helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma açtı.

Soruşturma kapsamında, olayla ilgili inceleme yapmak üzere bir başsavcıvekili ile iki cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Aynı ilçede geçtiğimiz Kasım ayında da bir askeri helikopter düşmüş, 4 asker şehit olmuştu.

KILIÇDAROĞLU VE İNCE’DEN TAZİYE MESAJI

Helikopter kazasında şehit olan askerler için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“İstanbul Çekmeköy’de askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, “İstanbul Çekmeköy’de askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan dört vatan evladımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” dedi.