İSTASYON VE EBUZZİYA CADDELERİ, BAKIRKÖY’ÜN PRESTİJ CADDELERİ OLACAK

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, İstasyon(Fahri Korutürk) ve Ebuzziya Caddelerindeki 5 büfe ve eklentilerinin yıkılmasının ardından iki cadde üzerinde dükkanları bulunan esnafla yarın(Cuma) saat 10.00’da Bakırköy Titanic Port Otel’de bir araya gelecek.

61

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Türkiye’nin yüz akı olacak bir projeyle İstasyon ve Ebuzziya Caddelerini prestij cadde yapma konusunda hazırladıkları projelerle ilgili esnafın düşünce , görüş ve önerilerini alacak.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu esnafla buluşma öncesi şu açıklamayı yaptı: “Bakırköy’ümüzün en işlek iki caddesi üzerinde Bakırköy Belediyesi olarak Türkiye’nin yüz akı olacak yeni proje çalışmalarına başladık. Kent estetiğini geliştirmeye yönelik hazırladığımız projeler ile cadde mağazacılığını yaşatarak esnafımızın ayakta kalmasını amaçlıyoruz. Bu iki caddemizi yurtdışında örneklerini gördüğümüz prestij caddeler yapma noktasında sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği olarak; esnafımızın düşünce, görüş ve önerilerini çok önemsiyoruz.”

Bilindiği üzere İstasyon(Fahri Korutürk) ve Ebuzziya Caddeleri üzerindeki büfeler ve diğer imara aykırı unsurlar cadde üzerindeki yerleşik esnafa ciddi sıkıntılar yarattığı, alışverişi engellediği, dükkanların görünümüne zarar verdiği, kent estetiğini bozduğu ayrıca kötü koku, gürültü, fiziksel kirlilik ve birçok şikayete konu olduğu için ekim ayı içerisinde Bakırköy Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılmıştı.

Bakırköy Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre program detayı şöyle:

YER: Bakırköy Titanic Port Otel

(Capacity AVM yanı-Fişekhane Caddesi)

TARİH: 8 Aralık 2017-Cuma

SAAT: 10.00