İŞTE ÇANAKKALE’DE CHP’NİN BAŞKAN ADAYLARI

CHP Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yeniden aday gösterilirken, ilçelerin de adayları belli oldu.

44

Ülgür Gökhan kimdir?

Ülgür Gökhan 1950 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. Çanakkale’de başladığı eğitim hayatına Galatasaray Lisesi’nde devam etti. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

1989 yılı yerel seçimlerinde SHP’den kontenjan Belediye Meclis Üyesi seçildi. 1992 yılında CHP’nin yeniden açılmasıyla CHP’nin Kurucu İl Başkanı oldu. 1999 yılı yerel seçimlerinde CHP’den yeniden Belediye Meclis Üyesi seçildi.

2002 yılında, dönemin Belediye Başkanının milletvekilliği için istifa etmesiyle boşalan belediye başkanlığı görevine meclis üyelerinin oylarıyla seçildi. 2004 yılında CHP den Belediye Başkan adayı olarak seçime girdi ve Çanakkale Belediye Başkanı oldu. 2009 ve 2014 yıllarında girdiği yerel seçimleri kazanarak belediye başkanlığını devam etmektedir.

Ülgür Gökhan, ÇTSO ve Çanakkale Spor’un yönetici kadrolarında görev aldı, Rotary Kulüp Başkanlığı yaptı. Ülgür Gökhan Galatasaraylılar Birliği ve GS Spor Kulübü divan kurulu üyesidir. Ayrıca Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyeliği görevini de sürdürmektedir.

Çanakkale’de CHP’nin belediye başkan adayları şöyle:

ÇANAKKALE

MERKEZ

ÜLGÜR GÖKHAN

MEVCUT BAŞKAN

ÇANAKKALE

MERKEZ

KEPEZ

BİROL ARSLAN

CHP BELEDİYESİ

ÇANAKKALE

AYVACIK

KÜÇÜKKUYU

CENGİZ BALKAN

MEVCUT BAŞKAN

ÇANAKKALE

LAPSEKİ

UMURBEY

ERDAL DOĞAN

ÇANAKKALE

GELİBOLU

EVREŞE

ŞEFİK AY

 

İŞTE CHP’NİN ADAYLARININ TAM LİSTESİ

CHP’Lİ TORUN 212 ADAYI NASIL SEÇTİKLERİNİ AÇIKLADI