İŞTE CHP’DE NETLEŞEN BAŞKAN ADAYLARI

CHP'de büyükşehir adayları bugün açıklanmaya başlıyor. Büyükşehir adaylarıyla birlikte 300 belediye başkan adayı daha bugün yapılacak MYK ve Parti Meclisi toplantısında belli olacak.

1147

Yerel seçim hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren CHP’de gözler bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK), sonrasında toplanacak Parti Meclisi (PM) toplantısında olacak. Kritik iki toplantıda Mart ayında yarışa katılacak belediye başkan adaylarının büyük çoğunluğu netleşecek. MYK toplantısı parti genel merkezinde sabah 09.00’da, PM toplantısının da 13.00’te başlaması planlanıyor.

DÜZGÜN HABER’in CHP Kulislerinden edindiği bilgiye göre; bugün adaylıkları ilan edilecek isimler şöyle sıralanıyor;

ESKİŞEHİR’DE BÜYÜKERŞEN
En büyük ilçe belediye başkan adaylarının belli olduğu Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Yılmaz Büyükerşen ile yola devam kararı verilecek.

AYDIN’DA TOPUKLU EFE
‘Topuklu Efe’ olarak bilinen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile de yola devam kararı verilecek.

HATAY’DA LÜTFİ SAVAŞ
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın da bugün yapılacak PM’de ilan edilmesi bekleniyor.

EDİRNE’DE RECEP GÜRKAN
CHP Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yeniden adaylığı da kesinleşti. Gürkan, 6 Aralık’ta ilan edilecek isimler arasında yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR ADAYI DA NETLEŞTİ
CHP’de Bursa Büyükşehir adayı da netleşti. Son dakikada bir aksilik yaşanmazsa bugünkü toplantıda, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, büyükşehir belediye başkanı olarak ilan edilecek.

İSTANBUL LİSTEDE YOK AMA!
DÜZGÜN HABER’n edindiği bilgiye göre, MYK ve PM’nin bugünkü gündemine mega kent İstanbul alınmayacak. Ancak İstanbul’da Büyükşehir adaylığı için Ekrem İmamoğlu’nun isminin her geçen gün ağırlık kazanmaya başlandığı ifade ediliyor.

SANDIKTAN ÇIKAN ÜÇ İL LİSTEDE
Pazar günü yapılan eğilim yoklamasında birinci olarak sandıktan çıkan Çanakkale’de Ülgür Gökan, Sinop’ta Barış Ayhan, Bilecik’te ise Semih Şahin de listeye alındı. Üç isim de kendi illerinde belediye başkanı olarak ilan edilecekler.

KARS DA AÇIKLANACAK

Bugün MYK ve PM’ye sunulacak belediye başkanları listesine Kars’ın da dahil edildiği öğrenildi. Kars’da eski belediye başkanlarından Naif Alibeyoğlu’nun aday gösterileceği öğrenildi.

VE İNCE O DEFTERİ KAPATTIĞINI İLAN ETTİ

CHP’DE BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

CHP’Lİ İMAMOĞLU BELEDİYE BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

CHP’DE EĞİLİM YOKLAMASINDA SÜRPRİZ SONUÇ

CHP’DE KRİTİK HAFTA! 300 ADAY DAHA NETLEŞECEK

CHP’DE İSTANBUL ADAYLARININ İLAN EDİLECEĞİ TAKVİM BELLİ OLDU

CHP’DE 300’ÜN ÜZERİNDE ADAY O GÜN BELLİ OLUYOR