KAFTANCIOĞLU’NDAN ÇOK SERT ‘KAHRAMAN’ ÇIKIŞI

Öykü Ajansı sahibi Necati Özkan’ın Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyası sürecini anlattığı “Kahramanın Yolculuğu” adlı kitabı CHP İstanbul’da kılıçların çekilmesine yol açtı.

148

1985’de Öykü Ajansı kuran Necati Özkan, 2009’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun İBB adaylık kampanyasını, 2014’te CHP’nin yerel seçim kampanyasını yürüttü.

Özkan asıl çıkışını ise Ekrem İnamoğlu ile gerçekleştirdi. 2014 ve 2019’da Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasını yöneten Özkan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasını, “Kahramanın Yolculuğu” adıyla kitaplaştırdı.

Kitapta, Özkan, çifte seçim kampanyasının perde arkasını, bilinmeyen çarpıcı yönlerini anlattı.

KAFTANCIOĞLU SERT ÇIKTI
Özkan’ın kitabına en sert yanıt İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Necati Özkan’ın kitapta kendisini “kahramanlaştırdığını” iddia ederek şunları yazdı:
“Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle
Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!”

Kaftancıoğlu’nun restine Özkan’dan yanıt gelmedi. Ancak görünen o ki İstanbul İl Başkanlığı seçimi konusunda mega kentte kartlar yeniden karılıyor.

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’na aday olduğu dönemden itibaren Ekrem İmamoğlu’nun 3 seçim kampanyasının direktörlüğünü üstlenen Necati Özkan’ın kitabı “İstanbul’da bile çok az bilinen genç bir adamın, tüm Türkiye tarafından tanınarak geniş kitlelerin umudu haline gelmesi, sıfır hatayla hayata geçirilen ilham verici kampanya ve 3 ay arayla yapılan iki seçimden galip çıkmanın tüm öyküsü okuyucuyla paylaşıyor” diye tanıtılmıştı.