KILIÇDAROĞLU BİR İLKE İMZA ATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk kez bir MYK atamasında ezber bozdu. Kurultay’da anahtar listesinde olmayan ve Muharrem İnce’nin anahtar listesinden PM’ye seçilmeyi başaran sürpriz bir ismi Genel Bakan Yardımcısı olarak atadı.

927

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olağan Kurultayın ardından yeni MYK’yı açıkladı. CHP Lideri, iki yıllık aradan sonra Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim koltuğunu yeniden MYK listesine aldı.

CHP Lideri, bununla da yetinmedi. Kurultay’da PM yarışında Muharrem İnce’nin anahtar listesinden kendi anahtar listesini delerek seçilmeyi başaran İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ı bu koltuğun başına getirdi.

Tuncay Özkan, Muharrem İnce’nin anahtar listesinde olmasına rağmen 413 oy alarak PM’ye seçilmeyi başarmıştı.

İŞARETİ VERMİŞTİ
Böylece CHP Lideri, ilk kez listesini delen bir ismi MYK’ya taşımış oldu. CHP Lideri, iki yıl önce yapılan kurultayda yaklaşık 25 ismin listeyi delmesine rağmen kimseyi yönetime almamıştı.

CHP Lideri, listeyi delen isimlerden MYK’ya alabileceğini ilk kez kurultaydan iki gün önce topladığı il başkanlarına açıklamıştı. CHP Lideri, “Listeyi delen kendi alanında başarılı, liyakatlı bir isim olursa neden MYK’ya almamayım” demişti.

İlk PM toplantısında da listeyi delen isimlere zeytin dalı uzatan CHP Lideri, birlikte çalışacaklarının mesajını vermişti.

KILIÇDAROĞLU’NUN A TAKIMI BELLİ OLDU