KILIÇDAROĞLU İŞARETİ VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olağan Kurultayın ardından topladığı ilk Parti Meclisi toplantısında tüzük değişikliği konusunda sürpriz bir çıkış yaptı.

519

CHP’nin 36’ıncı Kurultayı’ndan önce ve sonrasında en çok tüzük değişikliği talepleri konuşuldu. Herkes Olağan Kurultayın ardından tüzük kurultayının toplanıp toplanmayacağını merak etmeye başladı.

CHP Parti Meclisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplandı. Toplantıda, sürpriz bir çıkış yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük değişikliğinin şart olduğuna dikkat çekerek, en kısa zamanda bu kurultayı gerçekleştireceklerini söyledi.

PM toplantısında tüzük Kurultayının partide ihtiyaç haline geldiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Tüzük Kurultayını yapacağız. Bunun için yakında çalışma başlatacağız. Tüzük hazırlama komisyonu kuracağız. Önerisi olan arkadaşlar yazılı olarak önerilerini sunabilir veya bu çalışma içinde yer alabilirler” çağrısında bulundu.

TEMMUZ VEYA AĞUSTOS AYINDA YAPILACAK
CHP Lideri, kurultaydan önce CHP Genel Merkezi’nde topladığı il başkanlarına tüzük kurultayının en geç temmuz veya ağustos ayında toplanacağını belirtmişti. CHP’de yaklaşık iki yıldır tüzük değişikliği konusunda çalışma yapılmasına rağmen siyasi gelişmeler yüzünden bir türlü yapılamamıştı.