KILIÇDAROĞLU O PROGRAMA NEDEN KATILMADIĞINI VEKİLLERE ANLATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz anma töreni gece etkinliklerine neden katılmadığına açıklık getirdi.

112

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle TBMM’de gece düzenlenen etkinliklerde protokol konuşmalarının iptal edilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, etkinliklere katılmama kararı aldı.

TBMM Başkanlığı’nın gece etkinliklerine ilişkin program değişikliği yapmasının ardından milletvekillerini olağanüstü toplantıya çağıran Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanlığı’nın gece etkinliklerine ilişkin üç kez üst üste program değişikliğine gittiğini belirtti.

“Önce bize davetiye gelmeyeceği belirtildi. Parti Sözcümüz Bülent Tezcan’ın itirazı üzerine gece etkinliklerinde program değişikliğine gidildi. Bizim de konuşma yapabileceğimiz bildirildi. Bunun üzerine biz de gece etkinliklerine katılma kararı aldık” bilgisini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Ardından yine program değişti. Siyasi partilerin grup başkanlarının konuşmaları programdan yine çıkarıldı. Biz bu değişikliğin kimin telkiniyle yapıldığını çok iyi biliyoruz” dediği öğrenildi.

“KONUŞMAMDAN KORKUYORLAR”
Meclis Başkanlığı’nın yaptığı program değişikliğinin ardından gece etkinliklerine katılmama kararı aldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Görünen o ki Meclis Genel Kurulu’nda yaptığımız konuşma birilerini korkuttu. O konuşmanın ardından program değişikliğine gidilmesi manidardır. Çünkü halkla buluşmada benim konuşma yapmamdan çekiniyorlar, korkuyorlar. Bizim doğruları anlatmamızdan korkuyorlar. Çünkü biz doğruları söyledikçe onların kitlesinin ezberi bozuluyor. O yüzden bizim onların kitlesiyle buluşmamızı, halkın gerçekleri öğrenmelerini istemiyorlar. Bu yüzden program değişikliğine gittiler” bilgisini verdiği kaydedildi.

“ÇETİN SÜREÇ BİZİ BEKLİYOR”
Türkiye’de artık birilerinin anamuhalefet liderinin konuşmasından bile çekinir hale geldiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Daha çetin bir süreç bizi bekliyor. Şartlar ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın biz doğru bildiğimiz gerçekleri halka anlatmaya devam edeceğiz.“ dediği bildirildi.