KILIÇDAROĞLU’NDAN ECEVİT MESAJI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 12'nci ölüm yıl dönümünde, eski başbakanlardan Bülent Ecevit için bir mesaj yayınladı.

66

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Emekten ve emekçiden yana tutumuyla, Türkiye’deki üçüncü büyük devrime imza atarak, sosyal demokrasi devrimini de gerçekleştiren Ecevit siyasi tarihimizde silinmez bir yer almıştır” dedi.

Kılıçdaroğlu, eski başkanlardan ve CHP genel başkanlarından Bülent Ecevit’in ölümünün 12. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ecevit’in dürüstlüğü, nezaketi, ilkeli siyaset anlayışı ile herkese örnek olması gereken bir isim olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bülent Ecevit demek halkın umudu demektir. Bu umut halkımızın yoğun sevgisi ile büyümüş, bağımsızlığımızı koruyan bir kalkan, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na damgasını vuran kurtuluş müjdesi olmuştur. Tarihimizin en zor zamanlarında dirayetli tutumu, yüksek cesareti ve olgunluğu ile verdiği kararlar devlet adamı niteliğinin somut simgeleridir” dedi.

Kılıçdaroğlu, Ecevit’in siyasete kazandırdığı üslup ve ahlak bakımından da saygıyla hatırlandığını belirterek, şöyle devam etti:

“Uzun yıllar süren hizmet dönemi sırasında hiçbir usulsüzlüğe, yolsuzluğa bulaşmamış, milletimizin kendisine emanet ettiği her kuruşu korumuş, yetim hakkının yenilmesine asla müsaade etmemiştir. Emekten ve emekçiden yana tutumuyla, Türkiye’deki üçüncü büyük devrime imza atarak, sosyal demokrasi devrimini de gerçekleştiren Ecevit siyasi tarihimizde silinmez bir yer almıştır. Bu duygu ve düşüncelerle şair, yazar, düşünce insanı ve Genel Başkanımız Sayın Bülent Ecevit’i vefatının yıl dönümünde rahmetle anıyor, güzel ülkemize kazandırdığı her şey için şükranlarımı sunuyorum.” (ANKA)

‘KARAOĞLAN’IN 12’NCİ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ