KILIÇDAROĞLU’NDAN KRİTİK HAMLE

Erken yerel seçim çağrısında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sürpriz bir hamle yaparak partisine mensup bütün belediye başkanlarını Ankara’ya çağırdı.

944

Kılıçdaroğlu, bugün Ankara Bilkent Otel’de partisine mensup Belediye Başkanları’yla bir araya gelecek. Kritik toplantıda 2019 yerel seçimlerine ilişkin partinin izleyeceği seçim strateji masaya yatırılacak. Genel Merkez’in bu konuda yaptığı hazırlıklar ve atılacak adımlar konusunda belediye başkanlarına bilgi verilecek.

İKİ TALİMAT VERECEK
Edinilen bilgiye göre Belediye Başkanları’na hem basına açık hem de kapalı kısmında seslenecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iki talimat verecek. Talimatlardan birincisi seçim hazırlıklarına yönelik olacak. 2019 seçimleri için artık son bir yıla girildiğine dikkat çekecek olan Kılıçdaroğlu’nun, “Seçimlerde verdiğiniz sözleri ve projeleri tamamlayın. Halkla iç içe olun. Düğün ve cenazelere mutlaka katılın, hasta ziyaretlerini ihmal etmeyin. Beldenizde makam arabaları ve korumalarla değil halkla birlikte gezin” uyarılarında bulunacağı öğrenildi.

“ÖRGÜT İŞLERİNE KARIŞMAYIN”
Belediye başkanlarını yakında başlayacak il kongreleri konusunda da uyaracağı öğrenilen Kılıçdaroğlu’nun, ikinci talimatı ise olağan kurultay sürecine örgüt işlerine belediye başkanlarının karışmaması yönünde olacak. CHP Lideri’nin, “Örgüt işlerine karışmayın. Herkes kendi işini yapacak. Teşkilat seçimlerinde çıkabilecek tartışmalarda uzlaştırıcı, barıştırıcı olun. Ayrıştırıcı ve kavga eden olmayın” uyarısında bulunması bekleniyor.