KILIÇDAROĞLU’NDAN SÜRPRİZ MUHARREM İNCE YORUMU

CHP Genel Başkanı Olağan Kurultay'da kendisine rakip olan Muharrem İnce'nin konuşması hakkında ilk kez yorumda bulundu.

535

Kılıçdaroğlu, Fox TV’de ‘İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’ programına katılarak sorularını yanıtladı.

Yeni MYK hakkında açıklama yapan CHP Lideri, “Kurultayda delegelerin seçtiği 60 kişi var. 60 kişi de bütün arkadaşlarımız değerli, seçilemeyen arkadaşlarımız da değerli ama sonunda demokrasi içinde 60 kişi belirleniyor. 60 kişiden bir MYK oluşturduk. MYK’daki arkadaşlarımız kendi görevlerini yaptıkları sürece başarıyı sağlayabiliriz. O halde hepimiz başarıya kilitlenmek zorundayız” ifadesini kullandı.

EN GÜÇLÜ MYK
Türkiye’nin 5 temel sorununun bulunduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Eğitim politikaları sorunlu, demokrasi sorunlu, dış politikamız sorunlu, 30 – 35 yıldır çözemediğimiz bir güneydoğu Kürt sorunu var, bu sorunlu. Bütün bunlara baktığınız zaman Türkiye’nin önünde devasa sorunlar var ve bu sorunları aşmak zorundayız. Ben şunu garanti edebilirim. Biz sorunları saptama, çözüm üretme konusunda en güçlü MYK’ya sahip olan bir partiyiz. Geçmişte de arkadaşlarım bu sorunları belirlerken, saptarken, çözüm üretirken aynı kararlılıkla yola çıkıyorlardı” dedi.

DEĞİŞİM SİHİRLİ SÖZCÜK
Partisindeki değişim talebine de yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Değişim talebi var mı? Değişim talebinin olmadığı bir siyasal partinin ayakta kalma şansı yoktur. Değişim sihirli bir sözcüktür aslında. Hayatın her alanında yeniliklere açık olacaksınız ki değişimi içselleştirebilesiniz. Biz değişimi elbette savunuyoruz, her ortamda savunuyoruz. Bir sorunu çözeriz ama başka bir sorun çıkar ortaya” şeklinde konuştu.

İNCE GÜZEL KONUŞTU!
Küçükkaya’nın “Muharrem İnce’nin konuşması heyecan yarattı, beğenildi de. Siz nasıl buldunuz?” sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Gayet güzel. Muharrem Bey daha çok partinin iç işlerine yönelik olarak konuştu. Tabi partinin içiyle ilgili haberler her zaman ilgi duyar, söylemler de ilgi duyar. Ama ben tam aksine Türkiye’nin sorunları ve bu sorunlarından çıkma konusuna değinmiştim” bilgisini paylaştı.

MUHARREM BEY ÇALIŞACAK
Küçükkaya’nın “Bundan sonra Muharrem İnce ne yapacak efendim partinizin içinde?” sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Muharrem Bey bizim değerli bir arkadaşımız, elbette çalışacak o da parti için, iktidar için çalışacak, mücadele edecek. Muharrem Bey de çalışacak, Muharrem Bey’e imza veren arkadaşlar da çalışacaklar. Sonuçta bizim bir ortak hedefimiz var Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak, içinde yaşadığı sorunlardan Türkiye’yi kurtarmak. Bu sorun sadece benim, sadece Muharrem Bey’in de değil, bu sorun hepimizin ortak sorunu. Dolayısıyla ortak sorunu çözmek için hep birlikte mücadele edeceğiz” yanıtını verdi.

CHP’DE 23 GÜN SONRA OLAĞANÜSTÜ KURULTAY VAR

İNCE’NİN YENİ YOL HARİTASI BELLİ OLDU