KILIÇDAROĞLU’NDAN VEKİLLERE KAMP TALİMATI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abant kampında milletvekillerine kritik uyarılarda bulundu ve partisinin yeni yol haritasını açıkladı.

99

CHP’nin 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme toplantısının basına kapalı bölümünde kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, partisinin yeni yol haritası konusunda milletvekillerine uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

“SAHADA OLUN”
Düzgün Haberin edindiği bilgiye göre; Yeni dönemde vatandaşın sorunlarını Meclise taşıma konusunda daha aktif bir siyaset izleyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Bunu yaparken Meclis çalışmalarını aksatmayacağız. Ancak halkın içinde olacağız. Yarın seçim olacakmış gibi saha çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Önümüzdeki günlerde milletvekili arkadaşlarımızı yeniden Türkiye’nin dört bir yanına göndereceğiz. Saha çalışmalarında özellikle kanaat önderleriyle görüşün” talimatını verdiği bildirildi.

Yerel yönetimler konusunda da uyarıda bulunan Kılıçdaroğlu’nun özetle şunları söylediği öğrenildi:

TELEFONA ÇIKACAKLAR: (Belediye Başkanlarının Milletvekillerinin telefonuna çıkmadıkları eleştirileri üzerine) Belediye Başkanı Milletvekilinin telefonuna çıkacak arkadaş. Sonuçta milletvekili seçmenin talebi için arıyordur.

SİYASET YAPMAYACAKLAR : Belediye Başkanlarını uyardım. Bundan sonra sadece belediye başkanları aktif siyasetin içinde olacak. Başkan Yardımcıları veya Belediye Meclis üyeleri aktif siyaset yapmayacaklar. Siyaset yapmak isteyen koltuğunu, makamını bırakacak öyle yapacak. Bundan sonra partide kimse kimsenin işine karışmayacak.

İŞ HÜKÜMETİN İŞİ: Belediye Başkanlarını ve belediyelerimizi istihdam ve iş konusunda sıkıştırmak doğru değil. İnsanlara iş bulmak yerel yönetimlerden önce merkezi hükümetin görevidir.

LÜKSLERİ YOK: Belediye Başkanlarımızın başarısızlık gibi bir lüksleri yoktur. Gece gündüz çalışacaklar. Kendi işlerine odaklanacaklar.

CHP’DE TARİHİ DEĞİŞİKLİK! SEÇİM YERİNE ATAMA DEVRİ