KIZI OKULA GİDEBİLSİN DİYE VERESİYE YOL YAPTIRAN BABAYA HALUK LEVENT’TEN MÜJDE

Muğla'da çiftçi Ramazan Korkut, kızı okula gidebilsin diye yol yaptırdı. Fedakar babanın haberini gören ünlü sanatçı Haluk Levent, müjdeli haberi duyurdu.

106

Muğla’nın Menteşe ilçesi Yemişendere Mahallesi’nin Tembeller mevkisinde oturan evli ve 1 çocuk babası 48 yaşındaki çiftçi Ramazan Korkut’un, 3 yıl önce evi yandı.

TÜM BİRİKİMİ YANAN EVE GİTTİ

Bu nedenle tüm birikimini harcayan Korkut, yaşadıkları yere giden dağ yolunun bozuk olması nedeniyle servis aracı giremediği için geçen yıl kızı Gamze Korkut’u, ana sınıfına gönderemedi. Bu yıl Menteşe ilçe merkezindeki Şehbal Baydur İlkokulu’nda birinci sınıfa başlayan küçük Gamze’nin, yol sıkıntısı devam etti. Muğla’da baba, kızı için borçla yol yaptırdı.“ORMAN YOLU OLDUĞU İÇİN YAPAMIYORUZ” CEVABI

Menteşe Belediyesi’ne yolun yapılması için başvuran Ramazan Korkut, “Orman yolu olduğu için yapamıyoruz.”cevabı aldı. Bunun üzerine Korkut, 1 kepçe ve 4 kamyon kiraladı. Menteşe Belediyesi bir kamyon, Orman Bölge Müdürlüğü ise bir greyder desteğinde bulundu. 6 gün boyunca süren çalışmalar sonucu düzeltilen ve çakıl dökülen 4 kilometrelik yol, stabilize hale getirildi.

FEDAKAR BABAYA HALUK LEVENT’TEN MÜJDELİ HABER

Ünlü sanatçı Haluk Levent de, fedakar babanın çabasına duyarsız kalmadı. Levent, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, bir dostunun devreye girerek, babanın tüm borcunu üslenmek istediğini duyurdu. İşte Haluk Levent’in mesajı:

“Ankaradan bir dostum aradı.
Bu haberi görmüş.
Amcamızın tüm borcunu üstlenmek istediğini bunu duyurmamızı istedi..
Ben Ankara’ya gittiğimde ona ve ailesine kahvaltı hazırlayacağım. .
❤️❤️Sözünü aldı..
Teşekkür ediyoruz ”