KOCADON BAŞKA PARTİDEN ADAY OLACAK MI?

CHP'de Yalıkavak eski belediye başkanı Mustafa Saruhan'ın aday ilan edilmesinden sonra Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'dan açıklama geldi.

312

CHP’nin aldığı bu kararın ardından Bodrum’un mevcut belediye başkanı Mehmet Kocadon, kırgın olmadığını belirtip, “Siyasette dünkü çocuk değilim. Verilen kararı saygıyla karşılıyorum. Hayırlısı olsun. Genel Merkez böyle takdir etmiş, yorum bile yapmayız. Böyle şeyler beni kırmaz. 20 yıldır başkanlık yapıyorum. Eğer hatırlatmam gerekirse biliyorsunuz ki Bodrum’a aday olmamıştım ve dilekçem bile yoktu. Genel Başkanım rica ettiği için aday olabileceğimi söyledim. Bundan sonrası için şu anda herhangi bir düşüncem yok. Elbette ki başka partilerden teklifler geldi. Hepsine teşekkür ediyorum. Mustafa Saruhan zaten iyi bir arkadaşımız ve Yalıkavak Belediye Başkanlığı’nı da başarıyla yaptı” diye konuştu.

Öte yandan Saruhan, 2004 yılında Bodrum’un o dönemde belde olan Yalıkavak Mahallesi’nden belediye başkanı olarak seçilmiş ve 10 yılı aşkın bir süre bu görevi sürdürmüştü.

CHP’DE 16 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELLİ OLDU

CHP’NİN BODRUM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU