KOCAOĞLU’NDAN ‘LİSTE’ AÇIKLAMASI

31 Mart seçimlerinde aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na liste hazırladığı yönündeki haberleri yalanladı. Kocaoğlu, "İzmirli hemşehrilerim, gerçeklerle dedikoduları birbirinden ayırabilecek kadar zekidir" dedi.

142

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaklaşan yerel seçimler üzerine yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili olarak Kocaoğlu bir açıklama yaparken, hakkında çıkan haberler için “asparagas” ifadesini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaklaşan yerel seçimler üzerine yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıkmıştı. Kocaoğlu, “Belediye başkanları toplantısına gittiğimizde Genel Başkan beni çağırdı. ‘İzmir ile ilgili bir çalışma yapar mısın?’ dedi. Yaptım. Hazırladım, gittim, verdim. 2009’da da fikir verdik, 2014’te de fikir verdim. Fikir vermek ayrı şeydir uygulanması ayrı şeydir” demişti.

Kocaoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na verdiği isim önerilerine ise İzmir’in yerel gazetesi olan İz Gazete ulaşmıştı. Gazetenin, Genel Merkez kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Kocaoğlu, 30 ilçeden bazıları için çoklu seçenekler önermişti.

Listede ayrıca, Muharrem İnce önderliğinde başlayan “Olağanüstü Kurultay için imza toplama süreci”nde imza veren isimlerden ise sadece Menderes Eski İlçe Başkanı ve Menderes Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Pala’nın olması da dikkat çekmişti.

KOCAOĞLU YALANLADI

Aziz Kocaoğlu ise, 2019 yerel seçimlerinde “aday olmama” kararını 1 Ekim tarihinde kamuoyuyla açık ve net bir biçimde paylaşmasına rağmen, hala seçim sürecini kendisi üzerinden götürmeye ve ismini seçim malzemesi yapmaya çalışanlara sert tepki gösterdi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulduğu iddia edilen aday listesinin, gazetecilik deyimiyle “asparagas” olduğunu açıklayan Aziz Kocaoğlu, “15 yıldır her türlü sınavdan geçmiş, tüm engellemelere rağmen çizgisini ve duruşunu değiştirmemiş bir Başkan üzerinden manipülasyon yapmaya doymayanlara, sahte listeler üzerinden yıpratmaya çalışanlara en güzel cevabı İzmirli hemşehrilerimiz verecektir. Asılsız haberlerin içine yerleştirilen ‘duyum alındı’ türünden ifadelerin Türkçe’deki karşılığı ‘dedikodu’dur. İzmirli hemşehrilerim, gerçeklerle dedikoduları birbirinden ayırabilecek kadar zekidir” dedi.

AZİZ KOCAOĞLU’NDAN FLAŞ KARAR

CHP’DE SÜRPRİZ GÖRÜŞME!