KONYA’DA KUPA COŞKUSU!

Tarihinde ilk kez Ziraat Türkiye Kupası'na kazan Atiker Konyaspor, Konya'da coşku ile karşılandı.

145
Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanan Konyaspor coşkuyla karşılandı

KUPAYLA ŞEHİR TURU ATTILAR
Ziraat Türkiye Kupası finalinde Medipol Başakşehir’i penaltılar sonucu yenerek tarihinde ilk kez kupayı kaldıran Atiker Konyaspor kafilesi, yüksek hızlı trenle şehre geldi. Üstü açık otobüse binen futbolcular kupayla şehir turu attı.
SIRA LİG ŞAMPİYONLUĞUNDA
Türkiye Kupası’ndan sonra sırada lig şampiyonluğu olduğunu belirten Selim Ay, “Şampiyon olacağımızı hissettik. Bütün şehir arkamızdaydı. Çok anlamlı güzel bir kupa oldu. Kaç senenin birikimiydi bu. Allahın izniyle Konyaspor böyle devam edecek. Bir günde lig şampiyonu olacağız inşallah. UEFA’ya katılıyoruz. Bu sene tadı damağımızda kalmıştı. İnşallah seneye daha başarılı oluruz” dedi.
BU KUPAYI HAKETTİK
Kupayı almayı hakettiklerini belirten takım kaptanlarından Ali Turan şunları söyledi:
“Öncelikle bütün Konya halkına, taraftarlara, oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Gerçekten bu kupayı haketmiştik. Takım olarak şehir olarak haketmiştik. Herkesin duasını aldık. Yine bir ilki yaşattık. Çok mutluyuz. Çok heyecanlıyız. Geçen sene UEFA, bu sene Türkiye Kupası. Hakettiğimizi düşünüyoruz. Bu sene UEFA da bir tecrübesizlik yaşadık. İkinci senemizde inşallah daha iyi bir Konyaspor izletiriz” diye konuştu.
Aitker Konyaspor kafilesi sabah saat 04.30 sıralarında Konya’ya geldi. Gar çıkışı kendilerini bekleyen üstü açık otobüse binen futbolcular 300 dolayında taraftarlla karşılıklı tezahüratlar yaptı. Kupayla şehir turu atan futbolcular daha sonra Kayacık Tesislerine gitti.


DHA-Spor – Türkiye-Konya –