MANSUR YAVAŞ ADAYLIK KRİTERİNİ AÇIKLADI

İsmi CHP ve İyi Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçen Mansur Yavaş, "Benim bir kararsızlığım yok. İki siyasi parti ittifak yaparsa adayım" dedi. Mansur Yavaş, hakkındaki ittifak iddialarıyla ilgili de sosyal medyadan açıklama yaptı: "Ankara arınacak"

165

Mansur Yavaş, Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e konuştu.

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde CHP ve İyi Parti’nin ittifakı olursa ortak aday olabileceğini belirten Yavaş, “Adaylık konusunda bir an önce karar verilmesini bekliyorum. Sürecin uzaması iki siyasi parti için de şahsım açısından da yıpratıcı olmaya başladı” ifadesini kullandı.

Saygı Öztürk’ün “Uzatmanın zamanı değil” başlıklı yazısından o bölüm şöyle:

“Seçimin en çekişmeli geçeceği büyükşehirlerin başında Ankara geliyor. CHP, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni Mansur Yavaş’la kazanmak istiyor. Eğer bu dönemde de seçim kazanılamayacaksa, bundan sonrası için “geçmiş olsun” demek gerekiyor.
Artık daha fazla zaman kaybetmeden seçimlerde İYİ Parti ile işbirliği yapılıp yapılmayacağı da, adaylar da daha fazla gecikmeden açıklanmalı. AKP’liler yol alırken, CHP hâlâ aday belirleyemeyen parti konumuna düşmemeli.”

Saygı Oztürk’ün yazısını okumak için tıklayınız…

‘ANKARA ARINACAK’

Mansur Yavaş, CnnTürk’ün, haberine de sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Sözkonusu haberde, Mansur Yavaş’ın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e adaylık için ‘hayır’ dediği öne sürülmüştü. Yavaş, “Chp ile arasını bozamadık. Bari İyi Parti ile arasını bozalım asparagası.. Bu bilgi kirliliği ve pis oyunlar bile iki partinin temiz siyaset için bir araya gelip Başkenti kazanmasını gerektiriyor. 31 Martta Ankara arınacak!” dedi.

İŞTE CHP’DE NETLEŞEN BAŞKAN ADAYLARI

CHP’DE BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

CHP’Lİ ÖZEL’DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI