MANSUR YAVAŞ MÜJDEYİ DUYURDU!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, otobüs alımı için aradığı krediyi bulduğu mesajını paylaştı.

31

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’da toplu ulaşım sıkıntılarını çözme çalışmalarımız dahilinde 300 yeni otobüs almak için yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına kredi bulduk” dedi.

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise yaptığı açıklamayla Merkez Bankası’nın vereceği kredinin yarı faizine krediyi yurt dışından bulduklarını açıkladı.

Yavaş açıklamasında, “Değerli hemşehrilerim; Ankara’da toplu ulaşım sıkıntılarını çözme çalışmalarımız dahilinde 300 yeni otobüs almak için yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına kredi bulduk. Belediye meclisimizin de bu talebi Ankara halkı için onaylayacağına inanıyorum” dedi.

Yavaş, “Yeni otobüs alabilmek için belediye meclisimizden borçlanma için yetki istedik. Cuma günü umuyorum ki tüm Ankaralıların hayrına olan ve sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi ‘kendi kredinizi kendiniz bulun’ söylemine uygun olarak dış krediden borçlanma talebimizin onaylanmasını umuyorum” ifadelerini de kullandı.