MANSUR YAVAŞ’TAN ANKARAGÜCÜ İÇİN NET MESAJ!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan Ankaragücü mesajı geldi.

20

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankaragücü ile ilgili olarak “AK Parti İl Başkanı ‘Ne yapacağız?’ diye sordu. Hep birlikte, Ankaragücü’nü kurumsal olarak kurtaracağız dedim” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kafa Radyo’nun belediyenin bahçesine getirdiği canlı yayın aracında soruları cevaplandırdı.

Göreve geldiğini günden itibaren yaptığı icraatları anlatan Mansur Yavaş, Ankaragücü Kulübü’nün Ankara’nın en önemli markası olduğunu belirtti.

Ankaragücü’nün şimdiye kadar şampiyonluk yaşamış olması gerektiğini belirten Mansur Yavaş şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ankaragücü şimdiye kadar şampiyonluk yaşardı. Yakın zamanda kongre oldu. AK Parti İl Başkanı “Ne yapacağız?” diye sordu. Hep birlikte, Ankaragücü’nü kurumsal olarak kurtaracağız dedim. İsimle uğraşmak istemiyorum. Kurumsal olarak kurtaracağız. Çünkü takım üzerinde bazı yasaklar var. Bunu tüm Ankara için istiyorum. Çünkü benim oğlum yok takım sahibi olmak isteyen. İki kızım var; onlar da belediyeye gelmezler. Biri yurt dışında; ekmeğinin peşinde onlar da. Ankaragücü’ne destek olmak da hepimizin boynunun borcu. Çünkü o da Ankara’nın bir değeri. Her iki takımımızın da Avrupa’da maç yapmaları en büyük dileğim” dedi.