MESS’İN SÖZLEŞME TEKLİFİNİ REDDEDEN İŞÇİLERDEN BURSA’DA BÜYÜK MİTİNG

Bursa'da Türk Metal’in çağrısıyla toplanan işçiler, MESS'in yüzde 8 zam, 3 yıllık sözleşme ve esnek çalışma tekliflerini kabul etmeyeceklerini dile getirdi. Haluk Levent'in konseriyle şenlenen miting coşkulu görüntülere sahne oldu.

13

Metal işçileri, Türk Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Grup Toplu İş Sözleşmesi sürecinin tıkanmasıyla, eylemlerini büyük alanlara yaydı. Bursa’da Türk Metal’in çağrısıyla toplanan işçiler, MESS’in yüzde 8 zam, 3 yıllık sözleşme ve esnek çalışma tekliflerini kabul etmeyeceklerini dile getirdi.

EYLEMLER KOCAELİ’DE DEVAM EDECEK

Mitingde konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “MESS bu alanı bir görsün, yoksa kısa bir süre sonra bunun iki mislini Kocaeli’de toplayacağız. Bizler iyi bir yaşam istiyoruz. Bu alanda EYT’liler haber bekliyor. Kadroya geçmek isteyen işçiler haber bekliyor. Ocak ayında aldığımız ücreti Nisan’da, Nisan’da aldığımız ücreti temmuzda da almak istiyoruz. Bu vergi sistemi adaletli değil. Çok alandan çok az alandan az vergi alınsın. Sesimize kulak verin taleplerimizi kabul edin” ifadelerini kullandı.

MESS İŞÇİLERİ GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRDI

Mitingde konuşma yapan Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak Kavlak, “Kendinize gelin beyler, üretim rekorunu biz kırıyoruz. Biz çalıştık biz ürettik ama maalesef karşılığının alamadık. ‘Size enflasyon kadar zam’ dediler. Yetmedi, ‘Greve giderseniz ertelenir, enflasyonu bile alamazsınız’ dediler. Sabır taşı çatladı” dedi. Öte yandan MESS’in işçileri yeniden görüşmeye çağırdığı öğrenildi.

HALUK LEVENT’TEN ÇOŞKULU KONSER

Konuşmaların ardından Haluk Levent işçilere coşku dolu bir konser verdi. Haluk Levent bu görüntüleri sosyal medyadan da paylaştı.