METEOROLOJİ’DEN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey kesimlerinin gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

29

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Tokat, Artvin, Sinop, Kars ve Ardahan ile Kastamonu’nun kıyı kesimleri ve Erzurum’un kuzeydoğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgelerimizde Hava Durumu

Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Ege: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Batı Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, Kastamonu kıyıları ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Orta Ve Dogu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Tokat ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Dogu Anadolu: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzeydoğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Guney Dogu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.