“NAİM SÜLEYMANOĞLU’NUN ADI BURSA’DA YAŞATILSIN”

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Olimpiyat ve Dünya şampiyonu Milli Halterci Naim Süleymanoğlu’nun adının Bursa’da yaşatılması için Başbakan Binali Yıldırım’dan Süleymanoğlu’nun adının Bursa’da bir kamu tesisine verilmesini istedi.

51

Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren, yaşamının büyük bir kısmını Bursa’da geçiren ve Bursa’dan milletvekili adayı olan Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Eski Milli Halterci Naim Süleymanoğlu’nun adının Bursa’da yaşatılması için CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Başbakan Binali Yıldırım’a soru önergesi verdi.

Aydın, “Türk ve Dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran Milli gururumuz Naim Süleymanoğlu’nun vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendik. Bizi hep mutlu eden ve gururlandıran Süleymanoğlu’na bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bundan böyle bizlere düşen görev O’nun adını gelecek nesillere aktarmak ve genç sporcularımıza örnek olmasını sağlamaktır. Bu konuda atılacak her adımı destekliyoruz” dedi.

Aydın, Başbakan Yıldırım’a verdiği önergede şu soruları yöneltti:

“Süleymanoğlu’nun adının Bursa’da bir kamu tesisine verilmesi yönünde bir planınız var mı? İsmi verilecek kamu tesisi için bir çalışma başlatacak mısınız? Süleymanoğlu’nun adının yaşatılması ve gelecek kuşaklara anlatılması için bir planlama yapmakta mısınız?”

Aydın, ayrıca bu konudaki talebini Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a da sözlü olarak iletti.