ODTÜ’DEN ‘BAHAR ŞENLİĞİ’ KARARI

Maddi gerekçelerle iptal edilen ODTÜ bahar şenliği için ODTÜ yönetimi kararını verdi.

89

ODTÜ Rektörlüğü, maddi nedenlerle iptal edildiğini duyurdukları 33. Bahar Şenliği’nin sanatçılardan gelen destekle yapılacağını açıkladı. ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu ise ‘Devrim Stadyumu’ taleplerinin kabul edilmediğini duyurdu.

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen ve her yıl dört gün süren şenlik daha önceki yıllarda öğrenciler tarafından ‘Devrim Stadyumu’ olarak adlandırılan alanda yapılıyordu. Rektörlük, öğrencilerin bu yıl da şenliği aynı yerde yapmak istemine karşı çıkarak otoparkı adres gösterdi. Öğrenciler bu teklifi kabul etmeyince Rektörlük, 12 Nisan’da Uluslararası Bahar Şenliği’nin iptal edildiğini duyurdu.

Rektörlüğün bu açıklamasının adından çok sayıda sanatçı şenliğin düzenlenmesine katkıda bulunacağını belirterek, destek mesajı paylaştı.

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden Genco Erkal da şenliğin gerçekleşmesi için her türlü masrafı üstlenmeye ve oyunlarını ücretsiz olarak oynamaya hazır olduğunu söyledi.

Şarkıcı Haluk Levent, ODTÜ Rektörü’ne çağrı yaparak, ses ile ışık tesisatını da yanında getirip parasız konser vermek istediğini yazdı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de şenliği ve konserleri ODTÜ yakınlarındaki Uğur Mumcu Parkı’nda yapmayı ya da masraflarını belediye olarak karşılayarak ODTÜ içerisinde aynı yerlerde düzenlemeyi önerdi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, akşam saatlerinde, ODTÜ rektörlüğü, maddi nedenlerle iptal edildiğini duyurdukları 33. Bahar Şenliği’nin sanatçılardan gelen destekle yapılacağını açıkladı. Şenlikler, planlandığı gibi 24, 25, 26 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.