ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERİN DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

Ömer Çelik, ODTÜ’lü öğrencilere Cumhurbaşkanlığı tarafından açılan davanın yarın geri çekileceğini açıkladı.

49

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrası açıklama yapıyor.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları;

ERDOĞAN BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ

Her iki parti de Cumhur İttifakı konusunda hassas. Cumhur İttifakı’na verilen önemin altını çiziyoruz. Bu ittifakın ortaya koyduğu siyasal tutumun milletimize daha büyük hizmetler gerçekleştireceği konusunda kesin mutabakat vardır. Farklı yaklaşımlar olabilir, bu ittifakı bozmaz.

AF TARTIŞMALARI

Haksızlıkları affetme yetkisine sahip değiliz. Bakanlıkta ve partide bir çalışma yürütülüyor.

ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLER BEŞTEPE’DE

Gençlerin aileleri temas kurdu, görüşme talep etti. Cumhurbaşkanımız ile öğrencilerin güzel bir sohbeti oldu. Cumhurbaşkanımız adına açılan dava yarın geri çekilecek.

SUUDİ KONSOLOS

Olayın aydınlatılması için etkin bir çalışma yürütülüyor. Konsolos faaliyetleri Viyana sözleşmesi ile garanti altında. Konsolosun dokunulmazlığı var, dolayısıyla herhangi bir şekilde seyahatinin engellenmesi söz konusu olamaz. Meselenin üzerinin örtülmesi söz konusu değil. Her şey açık bir şekilde dünya ile paylaşacak. Türkiye, bağımsız soruşturmasını yürütüyor.

RAHİP BRUNSON’UN TAHLİYESİ

Ekonomik saldırıya geçtiklerinde onların dediği yapılmadı.

İŞ BANKASI HİSSELERİ

Hukuki açıdan bir problem yok. Yapılacak düzenlemeyle esas İş Bankası kendi itibarını korumak açısından bu tartışmaların dışına çıkarılacaktır. Atatürk’ün mirası herhangi bir zümrede, sınıfta veya partide temsil edilemez. Milletimizin ortak mirasıdır.

Atatürk ülkemizin milletimizin ortak değeridir. Onun mirası Türk milletine aittir. Temsil edilmesi gereken yegane yer, Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.

Ayrıntılar geliyor…

BEŞTEPE’DE 40 DAKİKALIK İTTİFAK ZİRVESİ

ERDOĞAN’DAN FLAŞ AF AÇIKLAMASI!

KILIÇDAROĞLU’NDAN İŞ BANKASI YANITI

BAHÇELİ’DEN İŞ BANKASI AÇIKLAMASI

AKŞENER’DEN İNÖNÜ VE İŞ BANKASI YORUMU