RAHŞAN ECEVİT’İN DEVLET MEZARLIĞINA DEFNİ İÇİN ORTAK YASA TEKLİFİ HAZIRLANDI

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Rahşan Ecevit'in Devlet Mezarlığı'na defni için Meclis'te grubu bulunan 5 siyasi partinin bugün ortak yasa teklifi sunacağını açıkladı.

40

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Demokratik Sol Parti’nin Kurucu Genel Başkanı, önceki Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in Devlet Mezarlığı’na defni için Meclis’te grubu bulunan 5 siyasi partinin ortak yasa teklifi hazırladığını açıkladı.
Meclis’teki siyasi partilerin grup başkanvekilleriyle görüşme gerçekleştirdiklerini ve durumun hassasiyeti gözönüne alınarak bir çözüm yaratıldığını ifade eden Özkoç, şunları söyledi:
“Rahşan Ecevit’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, hepimizin başı sağolsun. Rahşan Ecevit’in son dileğini, vasiyetini yerine getirebilmek için Meclis’teki tüm siyasi partilerin grup başkanvekilleri biraraya geldik. Yaptığımız görüşme neticesinde Sayın Rahşan Ecevit’in Devlet Mezarlığı’na defnine ilişkin 5 grubun ortak yasa teklifi sunmasını kararlaştırdık. Teklif, bugün Meclis Başkanlığı’na sunuluyor. Defin, yarın gerçekleşecek. Meclis Genel Kurulu da ilk oturumda kanun teklifini, yasal hale getirecek.”

Rahşan Ecevit için yarın öğle namazının ardından Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Rahşan Ecevit, daha sonra Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

RAHŞAN ECEVİT BÜLENT ECEVİT’İN YANINA DEFNEDİLECEK

RAHŞAN ECEVİT’İN SON ARZUSU ORTAYA ÇIKTI

RAHŞAN ECEVİT VEFA ETTİ

RAHŞAN ECEVİT, RESSAM VE YAZAR KİMLİĞİYLE DE GÜÇLÜ KADIN MODELİYDİ

“EL ELE BÜYÜTTÜK SEVGİYİ”

İNÖNÜ VAKFI’NDAN RAHŞAN ECEVİT MESAJI