SGK 400 DENETMEN YARDIMCISI ALACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu, 400 yüz sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alacak.

67

ANKARA (ANKA) – SGK’nın eleman alım ilanı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, SGK’nın taşra teşkilatına en az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinden 300, matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği bulunan YÖK tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş 100 kişi olmak üzere toplam dört yüz kişi alınacak.

Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların ön başvuruları 17-31 Temmuz tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak. Denetmen yardımcılığı için, ÖSYM’nin 2017’de yaptığı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) P13, P23 ve P42 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış ve 35 yaşını doldurmamış adaylar başvurabilecek. Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi, 11 Ağustos tarihinde kurumun resmi internet sitesinden www.sgk.gov.tr yayımlanacak. Adaylar, ilan edilen tarih, saat ve yerde giriş sınavına katılacak. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak.

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınavı ise 18-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavı sonucuna itirazlar, sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde dilekçe ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na yapılabilecek. İtirazlar komisyona ulaştıktan sonra en geç 15 gün incelenerek sonuçlandırılacak.

Giriş sınavı sonucunda başarılı olan adaylar başarı sıralaması esas alınarak, Yönetmelikte istenen şartları taşımak ve belgeleri ibraz etmek kaydıyla, yapacakları tercihlerine göre Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı kadrolarına atanacak.