ŞİDDET GÖREN SILA İSYAN ETTİ: ‘SESSİZ KALMAYACAĞIM’

Ünlü şarkıcı Sıla, bir dargın, bir barışık olduğu sevgilisi Ahmet Kural'ın kendisine fiziki şiddet uyguladığı iddiasıyla savcılığa başvurdu. Sanatçı, "Zamanı gelince konuşacağız" dedi.

112

Sıla, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek Ahmet Kural’dan şikayetçi oldu. Fiziki şiddet gördüğünü iddia eden sanatçı 3 ay koruma kararı aldırdı. Sıla Gençoğlu’nun avukatı Rezan Epözdemir, NTV’ye yaptığı açıklamada, fotoğraf, rapor ve diğer delilleri savcılığa ilettiklerini belirtti.

‘ZAMANI GELİNCE KONUŞACAĞIZ’

Adliye çıkışı açıklama yapan Sıla, “Zamanı gelince konuşacağız. Şikayetçi olarak ifade verdim” dedi.

Sıla’nın avukatı Rezan Epözdemir ise aile mahkemesine başvurduklarını belirterek Ahmet Kural’a karşı başta uzaklaştırma olmak üzere koruma kararı aldırdıklarını belirtti.

‘YARGI BİR KARAR VERECEK’

Epözdemir, “6284 sayılı kanun (Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun) 5. Maddesi uyarınca şiddet, fiziki şiddet nedeniyle hak arama özgürlüğümüzü kullandık. Akabinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetçi olduk. Başsavcılık makamı da bugün Sıla Hanım’ın ifadesine başvurdu müşteki sıfatıyla. Evde yaşanan bir darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit eksenli bir soruşturmamız oldu. Hak arama özgürlüğümüzü kullandık, hukuk devletinin gereği olarak. Artık bundan sonra top yargıda, yargı bir karar verecek. Evden uzaklaştırmadan kitle iletişim araçlarıyla rahatsız etmemeye kadar geniş alanda bir uzaklaştırma kararı verildi” dedi.

Avukat Epözdemir, bu kararın aşılıp aşılmadığı şeklindeki bir soru üzerine ise “İnşallah aşılmaz. Aşılırsa bunun disiplin hapsi var” ifadelerini kullandı.

AVUKAT EPÖZDEMİR: FOTOĞRAFLARI VE DELİLLERİ SAVCILIĞA SUNDUK

NTV yayınına katılan avukat Epözdemir, “Ağır bir fiziki müdahale var. Vücudunda morluklar var. Doktor raporu aldık şikayette bulunduk. Hukuk devletinin gereği olarak hak arama özgürlüğümüzü kullandık” dedi.

Şikayet sonrası soruşturma yürütüldüğünü belirten Epözdemir, “Rapor, fotoğraflar ve bütün delilleri sunduk, bundan sonra başsavcılığın takdiri önemli” dedi.

Epözdemir ayrıca, 3 aylık koruma kararını, gerekli koşulların oluşması halinde yeniden talep edebileceklerini belirtti.

DAHA ÖNCE DE TOKAT ATTIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Sıla ile oyuncu Ahmet Kural’ın sekiz ay önce birlikteliklerini noktalamıştı. Şubat ayında kıskançlık krizine giren Ahmet Kural’ın, Sıla’ya tokat attığı, 38 yaşındaki şarkıcının ise bunu affetmediği öne sürülmüştü.

Ayrılık sonrası Kural verdiği bir röportajda, “Aşka inandım ama hiç aşık olmadım” ifadelerini kullanmıştı. Şubat ayındaki ayrılık sonrası Sıla ise saçlarında birçok kez değişikliğe gitmiş bu değişimler ayrılığın etkisi olarak yorumlanmıştı.

“HER ŞEY YOLUNDA” DEMİŞTİ

Sıla ile Kural, geçen ay bir kitabın tanıtım toplantısında birlikte görüntülenince barıştıkları önü sürülmüştü. 38 yaşındaki şarkıcısı 18 Ekim’de Kural’la barıştığı yönündeki haberlerini doğrularken “Evet, her şey yolunda” ifadelerini kullandı.

SILA: KORKUNÇ ŞİDDET KARŞISINDA SESSİZ KALMAMAYI SEÇİYORUM

Instagram hesabından Ataol Behramoğlu’nu “Yaşadıkalrımdan öğrendiğim bir şey var” dizesini paylaşan Sıla, şu açıklamayı yaptı:

“Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek. Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!”

ÜNLÜLERDEN SILA’YA DESTEK!