TATLISES’İN DOKTORU TEDAVİ EDECEK

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın İbrahim Tatlıses’in tavsiyesi üzerine Almanya’ya gittiği ortaya çıktı. Baykal’ı, 2011 yılında İbrahim Tatlıses’i tedavi eden doktorlar tedavi edecek.

108

CHP esi Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Sağlık Bakanlığı’nın tahsis ettiği ambulans uçakla dün Almanya’ya götürüldü.

Münih’e 70 kilometre mesafedeki Murnau Kaza ve Travma Kliniğine yatırılan Baykal’a, hastaneye getirilişi sırasında Münih Başkonsolosluğu yetkililerinin de eşlik ettiği öğrenildi.

TATLISES ARACI OLDU İDDİASI
Baykal’ın Almanya’ya gitmesinde 2011’de uğradığı silahlı saldırının ardından Murnau kliniğinde tedavi gören İbrahim Tatlıses’in etkili olduğu öne sürüldü. Almanya’ya gitmeden önce Baykal’ın doktor kökenli kızı ve oğlunun İbrahim Tatlıses ile temasa geçtiği ve hastane ile doktorlar hakkında bilgi aldığı bildirildi. Tatlıses’in hastane hakkında övgüyle bahsetmesi ve Almanya ile bağlantı kurmasının ardından Baykal’ın ailesi bu hastanede karar kıldıkları belirtildi.

HASTANENİN ÖZELLİĞİ NE?
Baykal’ın kaldırıldığı ve daha önce İbrahim Tatlıses’in tedavi gördüğü Münih yakınlarındaki Murnau Kaza ve Travma Kliniği, fizik tedavi konusunda Almanya’nın önde gelen merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Hastanedeki rehabilitasyon ve acil müdahale birimlerinin iç içe olması nedeniyle terapi sırasında beklenmeyen bir gelişme olduğunda anında müdahale şansı bulunuyor.