TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI ATAÇ’TAN PATENCİLERE KATILIM BELGESİ

Tepebaşı Belediyesi tarafından Eskişehir’de bu yıl ilk kez gerçekleşen ve 7 yaş üzeri yaş guruplarının katıldığı Yaz Okullarının branşı olan paten kursunu tamamlayanlara katılım belgeleri takdim edildi.

28

Tepebaşı Belediyesi Beş Evler Parkı’nda 2 ay boyunca milli sporcu ve eğitmen Göksel İzcioğlu ve Uğur Karaca tarafından 60 kişiye verilen kursu tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç tarafından verildi.

Başkan Ataç burada yaptığı konuşmasında patenin dünya çapında bir spor olduğunu belirterek, “Yaz okullarının branşı olan Paten kursu bitiminin sertifikasını yapıyoruz. Yaklaşık 60 öğrencimize katılım belgesi vereceğiz. Eskişehir’de bu çalışma bir ilk oldu. Paten, dünyanın yaptığı bir spor dalı ve biz de Eskişehir’de bunun devamını getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra katılımcılara katılım belgesi takdim edildi. Başlangıç, orta ve ileri düzeyde olmak üzere 3 kategoride düzenlenen eğitimleri başarı ile tamamlayan katılımcılar da patenin gerçekten güzel bir spor olduğunu ifade ederek Tepebaşı Belediyesi’ne ve Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.