TRABZON’DA HES BORUSU PATLADI: ÖLÜ VE KAYIPLAR VAR

Trabzon'un Araklı ilçesinde sağanak sonrası bir hidroelektrik santralinin (HES) borusunun patlaması sonucu taşkın meydana geldi. Trabzon DSİ Bölge Müdürü Akçalı, "Araklı'da 2 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi aranıyor" açıklamasında bulundu

44

Trabzon’un Araklı ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde şiddetli sağanak yağışlar sonrası bir hidroelektrik santralinin borusu patladı.

İlk müdahaleyi ildeki AFAD ve diğer ilgili kurum ekipleri yaptı.

Genelkurmay’dan askeri helikopter ve arama kurtarma ekipleri de çalışmalara katıldı.

Trabzon DSİ Bölge Müdürü Akçalı, “Araklı’da 2 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi aranıyor” açıklamasında bulundu.

DAHA ÖNCE DE SEL FELAKETİ OLMUŞTU

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün bilgilendirmesi ile ilçede vatandaşlara uyarılarda bulunduklarını belirterek daha önce de sel afeti yaşanan mahallede yeni bir afetle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Çebi, “Daha önce de aynı bölgede sel felaketi olmuştu. Yine aynı alana yoğun şekilde yağmur yağdı ve HES borusunda da arıza olunca bölgede felaket oldu. Araçlarımız da daha önceden burada çalışıyorlardı. Onlar da sular altında kaldı. Helikopter çağırdık orada bulunanları kurtarsınlar diye. Bir vatandaşımızdan haber alamadık hala. Sıkıntımız büyük. Bütün birimler burada acil eylem planı oluşturuldu. Helikopter takviye edildi. Orada mahsur kalan vatandaşlarımızı da alacağız. Vatandaşlarımız yeni yağışlara hazırlıklı olsunlar, dikkatli olsunlar diye uyarılarda bulunuyoruz” dedi.