TRUMP’TAN SURİYE KARARI

ABD Başkanı Trump, Suriye'den çıkmalarının zamanının geldiğini söyledi.

34

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’deki ABD askeri varlığına ilişkin twettırdan açıklamalarda bulundu.
ABD Başkanı Trump, ilk tweetinde, “ABD, 30 günlüğüne Suriye’de olması gerekiyordu ve bu yıllar önceydi. Kaldık ve bir hedef olmaksızın savaşın içine gömüldük. Washington’a geldiğimde DEAŞ bölgede kol geziyordu. Hızlıca DEAŞ’in yüzde yüzüne mağlup ettik” diye yazdı.

İşte Trump’un attığı diğer tweetler;
-Çoğunluğu Avrupa’dan gelen binlerce DEAŞ militanını yakaldık. Ama Avrupa onları geri istemedi, ‘onları ABD tutsun’ dedi. Bense, “Hayır, biz size büyük bir iyilik yaptık, şimdi siz onları Amerikan hapishanelerinde tutmamızı istiyorsunuz. Onlar yargılanmak için sizindir.

-Onlar yine ‘hayır’ dediler. Her zamanki gibi ABD’nin NATO’da, ticarette, her şeyde ‘enayi’ olduğunu düşünüyorlardı. Kürtler bizimle birlikte savaştı, ancak bunun için yüklü miktarda para ve mühimmat aldılar. Türkiye ile on yıllardır savaşıyorlar.

-Bu savaşta neredeyse 3 yıl beklemede kaldım, ancak artık çoğu aşiretler arasında olan bu gülünç sonsuz savaşlardan çıkmamızın ve askerlerimizi geri getirmemizin zamanı geldi. Bizim yararımıza olan yerde savaşacağız ve sadece kazanmak için savaşacağız. Türkiye, Avrupa, Suriye, İran, Irak, Rusya ve Kürtler artık duruma ve kendi ‘mahallelerindeki’ yakalanmış DEAŞ’lılarla ne yapmak istediklerine bir çare bulmak zorunda.

-Hepsi de DEAŞ’ten nefret ediyor, yıllardır düşmanlar. Biz 7000 mil uzaktayız ve yakınımızda herhangi bir yere gelirse DEAŞ’ı yine yenilgiye uğratırız.