ÜNLÜ MODEL MÜZEYE BÖYLE GİDİNCE!

Dünyaca ünlü Avustralyalı 25 yaşındaki model Newsha Syeh, Fransa'nın ünlü Louvre Müzesi'ne kıyafeti yüzünden alınmadığını açıkladı.

88

Ancak sosyal medyadaki tepkiler genç modeli daha da şaşırttı. Pek çok kişi ünlü alınmamasını destekledi ve genç kadını suçladı.25 yaşındaki model ve Instagram yıldızı Newsha Syeh, Fransa’da Louvre Müzesi’ni ziyaret etmek istedi.
Ancak Syeh’in iddiasına göre müze yetkilileri kıyafetinin ‘uygunsuz’ bulunması nedeniyle genç modeli alandan dışarı çıkarttı.
Syeh bunun üzerine sosyal medyayı kullanarak “Dün Louvre’da kıyafetim sebebiyle bir görevli tarafından durduruldum” dedi ve uğradığı haksızlığı anlattı.

Syeh, giydiği kıyafeti de paylaşarak bunun normal bir kıyafet olduğunu ve neden alınmadığını anlayamadığını belirtti.Ancak genç model sosyal medyada hiç ummadığı bir tepki ile karşılaştı.Pek çok kişi Syeh’in “seks işçisi gibi giyindiğini” ve kıyafetinin bir müze için fazlasıyla uygunsuz olduğunu yazdı.

Olayın ardından Daily Mail genç kadın ile iletişime geçti.Syeh, olay anını “Beni en iğrenç yüz ifadeleri karşıladı, kapatmaya çalıştı ve nefret dolu gözlerle girmeme engel oldu” diyerek anlattı.Olayın ardından Louvre Müzesi’nin kıyafet kuralı olup olmadığını da incelediğini söyleyen Syeh, müzenin kıyafet yönetmeliklerini şart koşmadığını belirtti.

Müzenin web sitesinde bir kıyafet kuralı belirtmezken, ziyaretçi düzenlemelerinin 2. maddesi’nde “mayo takmanın, çıplak, çıplak göğüslü veya çıplak ayaklı” olmanın yasak olduğunu belirtiyor.
Olayın ve gelen tepkilerin ardından ise genç modele destek mesajları yağdı.