ÜNLÜ ŞARKICI HAYATINI KAYBETTİ

90'lı yılların efsane isimlerinden, İrlandalı müzik grubu The Cranberries'in solisti Dolores O'Riordan'ın 46 yaşında hayatını kaybetti.

115

“Zombie” isimli parçayla 90’lı yıllara damgasını vuran The Cranberries grubunun solisti Dolores O’Riordan’ın 46 yaşında, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunduğu esnada aniden hayatını kaybettiği belirtildi.

O’Riordan’ın yayıncısı, müzisyen ve ekip arkadaşlarının kısa bir sürekliğine yeni albüm kayıt çalışmaları için Londra’da olduğunu belirterek, O’Riordan’ın ailesinin şu anda perişan bir durumda olduğunu ve bu zor zamanda özel yaşamlarına saygı duyulmasını istediklerini söyledi.

O’Riordan son sosyal medya paylaşımını 20 Aralık’ta yapmıştı:

” Herkese Merhaba, Dolores burada. Çok iyiyim! Hafta sonu aylarca uğraştığım çalışmam nihayet bitti, New York’taki, Bilboard yıllık personel tatilinde grubum ile birkaç performans sergilendim. Gerçekten çok sevdim. Tüm hayranlarımıza mutlu yıllar dilerim.”

DOLORES O’RIORDAN KİMDİR?

6 Eylül 1971’de İrlanda’nın Limerick kentinde doğan, Dolores O’Riordan’ın tam adı Dolores Mary Eileen O’Riordan’dır. İrlandalı şarkıcı ve söz yazarı Dolores O’Riordan, The Cranberries’in dünya çapında başarı ve ün kazanmasında 13 yıl boyunca başroldeydi. İlk solo albümü Are You Listening? Mayıs 2007’de çıkmıştır. Zombie şarkısıyla da dünya çapında ününe ün katmıştır.