UZEL İŞÇİLERİNE KAFTANCIOĞLU’NDAN DESTEK

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 11 yıldır maaşlarını ve tazminatlarını alamayan Uzel işçilerine destek ziyaretinde bulundu.

6

İşçilerin bugün İstanbul Rami’deki Uzel fabrikası önünde yaptığı eyleme CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da destek verdi.

Kaftancıoğlu burada yaptığı konuşmada Uzel işçilerinin bir an önce haklarını alabilmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek “Bu toprakların en cesur insanları, bu kadar baskıya rağmen yıllardır emeğinin peşinde koşan işçilerdir. Cesaretinizden dolayı hepinizi kutluyorum. Yıllardır üreten, iç ve dış piyasaya imalat yapan sizlerin sayesinde ekonomiye katkı sunan fabrikaların ekonomik krizlerle nasıl battığına hepimiz tanıklık ettik.

Bunların mağduriyetinin ne yazık ki emekçiye, işçiye çıkartıldığını bir kez daha gördük. Bu mağduriyetinin işçilere çıkarılmamasının yolu sizlerin haklı mücadelenizden geçecek. Sizlerin yaşadıklarınıza size anlatacak değilim ama sizin bu haklı mücadelenizin sonunda haklarınızı alacağınızı biliyorum. Hakları için mücadele edenlere örnek olacağınızı biliyorum. Mücadeleniz, mücadelemizdir” dedi.