VE AZİZ KOCAOĞLU MÜJDEYİ VERDİ

İzmir Metro'daki grevde mutlu son. Müjdeli haberi CHP'li Aziz Kocaoğlu verdi.

470

İzmir Metrosu’nda devam eden grev, toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlanması üzerine bitti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Güzel bir haber vereyim: İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşmesi görüşmelerini anlaşmayla sonlandırdık. Yüzde 25’lik zam işçilerimize hayırlı olsun.”

İşte Kocaoğlu’nun o mesajı:

TOPLU SÖZLEŞME DETAYI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Fahrettin Altay ve Bornova Evka-3 arasında hizmet veren metro ile Ataşehir-Alaybey ve Halkapınar-Fahrettin Altay hatlarındaki tramvay işletmesinde çalışan 449 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taraflar ‘yüzde 25 zam’ konusunda uzlaşmaya vardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Türk-İş’e bağlı Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde seyyanen 700’er TL ve 106 gün ikramiye konusunda da anlaşılarak Toplu İş Sözleşmesi’ne imzalar atıldı.