VE İNCE O DEFTERİ KAPATTIĞINI İLAN ETTİ

CHP'de İstanbul Büyükşehir adaylığı gündemdeki yerini koruyan Muharrem İnce'den adaylık açıklaması geldi. Yalova'dan adaylığı için de İnce, "Ben bu kentin 16 yıl milletvekilliğini yaptım. Artık benim için o defter kapandı. Başka yerlere adayım. Tahmin ediyorsunuz siz." dedi.

328

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Çiftlikköy Belediye Başkanı Adayı Nedim Güler’in bir alışveriş merkezinin salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

‘O DEFTER KAPANDI’

İnce, yaptığı konuşmada, Yalova’da uzun yıllar milletvekilliği yaptığını hatırlatarak “Ben bu kentin 16 yıl milletvekilliğini yaptım. Artık benim için o defter kapandı. Ben Yalova’dan hiçbir şekilde artık bir yere aday değilim. Başka yerlere adayım. Tahmin ediyorsunuz siz. Ama şunu unutmayın. Ben sizlerle birlikte yol yürüdüm. Tahtanın başındaki fizik öğretmenini aldınız, Yalova örgütü beni milletin karşısına, 81 milyonun karşısına çıkarttınız. Hangi kardeşimiz Yalova’da belediye başkan adayı, milletvekili adayı, meclis adayı hangi adaylıkta varsa ben sizin yanınızda olacağım. Sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Ben de size bu şekilde yardımcı olacağım.” ifadesini kullandı.

İnce, seçimlerde kaybetmenin her şeyin sonu olmadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçimlerde en önemli şey şudur; bir, yenilgiyi aklına bile getirme. İki, yenilirsen dünyanın sonu değil. Gazi Mustafa Kemal Paşa Kurtuluş Savaşı’nın sonunda galip geldi ama baştan üç kere yenildi. Gediz, Kütahya, Eskişehir’de yenildi. Sonra dedi ki Fevzi Çakmak’a ‘Orduyu Sakarya’nın doğusuna çek’ dedi. Hazırlıklarını yaptı. Zafer, hazırlanmak, iyi hazırlanmakta.”

İŞTE CHP’DE NETLEŞEN BAŞKAN ADAYLARI

CHP’DE BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

CHP’DE KRİTİK HAFTA! 300 ADAY DAHA NETLEŞECEK