YENİ BİR METRO OYUNU RESMİYET KAZANDI

21

Gazeteci ve yazar Dmitry Alexeevich Glukhovsky tarafından basım hayatına başarılı bir giriş yapan Metro roman serisinin, son kitabının İngilizce diline çevirisinin tamamlanması ile birlikte bizleri bir hayli mutlu etmeyi başardı.

Metro 2033 ile Metro 2034 yapımlarının hem kitapları hem de oyun sektöründeki başarılarının ardından, serinin son kitabı olan Metro 2035 yapımının çevirisinin tamamlanması ile birlikte ön siparişe de açıldığı müjdesi verildi.

Bu müjde ile birlikte ise hepimizin beklediği yeni bir Metro oyunu da gözler önüne serildi.

Moskova Metro’sundaki maceraya kaldığımız yerden devam ediyoruz!
Metro 2035 romanının, ön siparişe açılması ile birlikte; resmi site içerisinde yer alan zaman çizelgesine baktığımız zaman, yeni bir Metro oyunun da geleceği resmi olarak onaylandı diyebiliriz.

Zaman çizelgesinin en alt kısmına göz atarsak; 2017 yılı içerisinde henüz adı belli olmayan bir Metro oyununun eklendiğini görmekteyiz. Çıkış tarihi net olmasa dahi 2017 yılının gösterilmesi bizleri mutlu etti.

Bununla birlikte ise, oyun için yapılan açıklamada; tüm bunlardan bir sonuç çıktığını, kitapların sona erdiği yerde ise sahneye yeni oyunun çıkacağı belirtildi.

Şu an için herhangi bir detay verilmeyen yapıt hakkında, önümüzdeki günler içerisinde somut bir açıklamanın geleceğini tahmin ediyoruz.

Eğer ki, henüz Metro serisinin kitaplarını ya da oyunlarını denemediyseniz, siz bilimkurgu severlere tavsiye ediyoruz.