YEŞİLÇAM’IN ‘BAYAN POPO’ LAKAPLI GÜZELİNİN SON HALİ ŞAŞIRTTI!

Yeşilçam'da 80'li yıllarda 'Bayan Popo' lakabıyla tanınan Sevtap Parman'ın son hali görenleri şaşırttı. Beyaz perdenin bir dönem aranılan yüzü, şimdi ne yapıyor?

349

Sevtap Parman, Yeşilçam’ın en güzel kadınlarından biriydi.
Hatta lakabı “Bayan Popo”ydu.
Sevtap Parman, 1962 yılında İstanbul‘da doğdu. 80’li yıllarda mankenlik yaptı. 1981 yılında Vizon dergisi güzeli seçildi ve ardından sinemaya başladı.
1986 yılının Aralık ayında Playmen dergisine verdiği pozlar ile ünlü oldu. Birçok sinema filminde ve TV dizisinde oynadı. Sevtap Parman, bir dönem şarkıcılık da yaptı.
Sevtap Parman, 1985 yılında yönetmenliğini Halit Refiğ‘in yaptığı Tarık Akan‘la beraber oynadığı “Paramparça” adlı filmle sinemaya başladı. 1986 yılında İrfan Tözüm‘ün yönettiği “Çağdaş Bir Köle”de ve 1988 yılında Zülfü Livaneli‘nin yönettiği “Sis”de oynadı. Özellikle “Çağdaş Bir Köle” filmindeki cesur sahneleri hiç kapris yapmadan oynayan Sevtap Parman, uzun bir süre konuşulan oyuncu oldu. Aynı yıllarda “Yaprak Dökümü” kadrosuna geçen Sevtap Parmak, oyunculukta önemli bir mesafe kaydetti.
Sevtap Parman, 1996 yılında Senaryosunu Mete Özgencil‘in yazdığı İrfan Tözüm‘ün yönetmenliğini yaptığı “Mum Kokulu Kadınlar” filminde Selma Güneri, Halil Ergün, Hande Ataizi, Yasemin Alkaya ile birlikte oynadı.

2011 yılında Sevtap Parman, “Günah Keçisi” filminde Şahin K., Nuri Alço ve “Tecavüzcü Coşkun” olarak nam salan Coşkun Gogen ile birlikte oynadı.

Parman, 1981 yılında Kadıköy’de eniştesiyle birlikte açtığı “Ajda Çanta” adlı mağazayı işletmektedir.
Sevtap Parman, matbaacı Fahrettin Hamdi Uzunkaya ile evlendi. 2002 yılında boşandı.