Düzgün Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EĞİTİM
  4. »
  5. 20 bin öğrenciye 20 milyonluk destek

20 bin öğrenciye 20 milyonluk destek

Haber Haber -
3 0

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “sosyal belediyecilik” anlayışı doğrultusunda başlatılan öğrencilere bot ve mont desteği devam ediyor. Soğuk kış aylarında, ihtiyaç sahibi ailelerin ilk ve ortaöğretimde eğitim gören çocuklarının üşümemesi için sağlanan destek kapsamında 20 milyon liralık ödeme, İzmir Şehir Kartlarına yatırıldı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi depremzede çocukları da unutmamış, geçtiğimiz günlerde Hatay’a 500 bot ve 500 mont desteğinde bulunmuştu.

İzmir Şehir Kartı sayesinde destekler şehirdeki esnaf üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı için kent ekonomisine de ciddi katkı sağlayacak. Zor dönemlerden geçen esnaf 20 milyon liralık para akışıyla biraz olsun nefeslenecek. Yardımın ulaştırıldığı ihtiyaç sahibi vatandaşlar, alışverişlerini yapabilecekleri üye işyerlerini linkinden görebiliyor. 

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yapılan sosyal incelemelerin ardından, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için 13 bin 975 aile destek alma hakkı elde etti. Bir haneden en fazla iki öğrenciye sağlanan destek kapsamında her öğrenci için 1000’er liralık ödeme yapıldı. Vatandaşlar, İzmir Şehir Kartları ile anlaşmalı üye iş yerlerine giderek çocuklarının ihtiyaçlarını giderebilecekler. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılından bugüne 124 bin 164 ilkokul ve ortaokul öğrencisine toplam 45 milyon 286 bin 264 liralık bot ve mont desteğinde bulundu. 

Kaynak : www.igfhaber.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir