Düzgün Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mardin itfaiyesi 1 yılda 6 bin 569 olaya müdahale etti

Mardin itfaiyesi 1 yılda 6 bin 569 olaya müdahale etti

Haber Haber -
4 0

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler 7/24 esasına bağlı gece gündüz demeden deprem, kaza, su baskını, yangın ve kurtarma gibi ferdi ve toplumsal olaylarda hiçbir zaman vatandaşları yalnız bırakmayarak her an yanı başında oluyor. 

Filosunda 18 arazöz, 4 kurtarma, 10 merdivenli, 3 su ikmal, 1 ilk müdahale ve 3 hizmet araç olmak üzere 39 araçla 9 ilçede 273 personel ile 7 gün 24 hizmet veren Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, yangın, trafik kazası, kurtarma, su baskını ve diğer olaylara olmak üzere 2023 yılında 6 bin 539 olaya müdahale ederek büyük başarı sağladı.

Bu kapsamda son bir ay içerisinde Mardin genelinde toplam 111 yangına müdahale edildi.

Yangın olaylarının; Yangın raporları yangın çıkış sebebi ve hasar tespiti yapıldıktan sonra rapor tutularak ilgili kurumlara tebliğ edildi. 88 kurtarma, 17 su baskını, 7 canına kıyma teşebbüsü, 35 maddi hasarlı, yaralanmalı veya ölümlü trafik kazası olayına müdahale edildi. Trafik kazası olaylarında toplamda 44 kişi yaralandı, 2 kişi hayatını kaybetti.

Vatandaş, öğrenci ve çalışanların yangına ilk müdahale konusunda bilinç sahibi olmalarına yönelik yapılan çalışmalarda son bir ay içerisinde 11 eğitim semineri ve tatbikat düzenlendi.

Kaynak : www.igfhaber.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir